Aslı Tandoğan Sealife Röportajı

                                              “Müzikle İlgili Bir Şeyler Yapabilirim”

En son Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisindeki Gevheran Sultan rolüyle karşımıza çıkan Aslı Tandoğan, oyunculuğun yanı sıra müzikle ilgili de bir şeyler yapabileceğini söylüyor.

Röportaj: Şule KÖKTÜRK / Group Medya
Fotoğraf: Tuba BAKIRKAYA

Balet bir babanın kızı olan Aslı Tandoğan, arp sanatçısı ve dizi oyuncusu. ‘Dudaktan Kalbe’, ‘Behzat Ç.’, ‘Leyla ile Mecnun’ ve ‘Kendime İyi Bak’ gibi pek çok yapımda izlediğimiz sanatçı, oğlu Atlas doğduktan sonra kısa bir süre oyunculuğa ara vermişti. Setlere ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ dizisinde oynadığı ‘Gevheran Sultan’ rolüyle geri dönen Tandoğan, kurucusu olduğu hayvan hakları savunucusu ‘Bana Göz Kulak Ol’ derneğinde de aktif olarak çalışıyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’deki rolünüz, Gevheran Sultan’ın ölümüyle sona erdi. Yeni projeler var mı?
Uzun süre diziye ara verdiğim için Muhteşem Yüzyıl Kösem’de 15 bölüm oynadım. O sırada evden biraz uzak kaldım. Çalışma tempom yoğun olmasa da Atlas’ı biraz ihmal ettiğimi düşünüyorum. O nedenle bu sezonun sonuna kadar biraz onunla vakit geçireceğim.

Anneliğin en zor yanları neler?
Bedensel zorlukları da var ama en çok zaman yetirememe sorunu yaşıyor insan.

Oğlunuz Atlas şu anda kaç yaşında? Aranız nasıl?
İki yaşında henüz. Çok iyi anlaşıyoruz, uyumlu, sakin bir çocuk. Her çocuğun yaptığı kadar tatlı yaramazlıkları var.

Annenizle ilişkileriniz nasıl?
Benim annem de çok becerikli, olaylara hâkim bir kadındı. Kendimle kıyasladığımda, onun yaptığı kadar çok işi bir güne sığdıramam diye düşünüyorum. Ona rağmen annemin bir kez bile “Of, çok yoruldum!” dediğini duymadım. Anne olduktan sonra insan annesinin değerini, bir çocuğun ne zorluklarla büyütüldüğünü daha iyi anlıyor.

Oyuncu olarak ne tür filmler sizi etkiliyor?

Daha çok gerçek hayat öykülerinin anlatıldığı filmlerden ve bilim kurgudan etkileniyorum. Klasik ve caz müziği seviyorum. Atlas ise klasik müziği benden daha çok seviyor. Gustavo Dudamel hayranı kendisi.

SEYAHAT SIRASINDA GİTTİĞİM ÜLKELERİ VE KÜLTÜRLERİNİ TANIMAK UFKUMU GENİŞLETİYOR. O NEDENLE GEZMEYİ ÇOK SEVİYORUM. ESKİDEN SIRT ÇANTASI İLE ANI YAŞAMAK İÇİN GEZERDİK ÇOĞUNLUKLA. SON ZAMANLARDA, EŞİMLE BİRLİKTE DAHA ÇOK KONSER VE FESTİVAL ODAKLI GEZİYORUZ.KAMPANYA KATILIM KOŞULLARI
 • https://bihaftasonumvar.com; İDO’nun gezi, kültür-sanat, yaşam içeriklerinin bulunduğu seyahat bloğu ve üçüncü parti iş birlikleri ile misafirlerine kampanyalar aracılığıyla fayda sağlamak amacıyla oluşturduğu micro sitesidir.
 • https://bihaftasonumvar.com da yayınlanan kampanyalar; kampanya katılım formunda yer alan “Bilet No/Kupon No, Ad, Soyad, Cep Telefonu Numarası ve E-posta Adresi” alanlarının doldurup “ Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası”, “Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası”, "Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni" ile “Kampanya Katılım Koşulları” na onay vermiş misafirlerimize yöneliktir.
 • “Kampanya Katılım Formu”nu kaydeden katılımcılar, İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş tarafından https://bihaftasonumvar.com ve https://ido.com.tr/ de yayınlanan tüm diğer kampanya ve avantajlar hakkında haberdar olmak amacıyla İDO tarafından SMS ve/veya E-mail yoluyla iletişime geçilmesine dair izin vermiş sayılır. İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş; katılımcıların paylaştığı kişisel verileri; “ Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası”, “Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası” çerçevesinde, katılımcılara daha iyi hizmet, ürün ve seçim olanakları sunabilmek; İDO kampanyaları için rapor, analiz, doğrulama ve istatistiki bilgiler oluşturmak, işlemek ve gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bunları iş ortakları ile paylaşmak; veya İDO işbirliği yaptığı şirketler ve ortaklar ile sunulan promosyon, kampanya, tanıtım, pazarlama ve diğer fırsatlardan haberdar olmalarını sağlamak, bu doğrultuda İDO ya da iş ortakları tarafından E-posta ve/veya SMS ile iletişime geçmek amacıyla kullanılabilir. İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş; katılımcıların kişisel verilerini yukarıda belirtilen amaçlar için belirtilen usuller ile hizmet aldığı diğer şirketler ve/veya yasal zorunluluk halinde adli ve idari makamlar ile paylaşabilir.
 • Kampanyalar; Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir.
 • Stoklarla sınırlı kampanyadan faydalanabilmek için; katılımcıların, kampanya katılım formunda istenilen kendilerine ait bilgileri doğru ve güncel şekilde doldurmuş olmaları gerekir.
 • Her kampanyada belirtilen geçerlilik süresi sona erdikten sonra, kullanılmamış avantajlar geçersiz sayılacaktır.
 • “Kampanya Katılım Koşulları”nın https://bihaftasonumvar.com üzerinden düzenli olarak takip edilmesi, tamamen katılımcıların sorumluluğundadır.
 • Bir kampanya kapsamında kazanılan faydalar/avantajlar, diğer kampanyalar ile birleştirilemez, nakde çevrilemez ve bir başkasına devredilemez.
 • Kampanyalar; stoklarla sınırlıdır.
 • İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları; önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın söz konusu kampanyayı durdurma, şartlarını ve geçerlilik süresini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları, bu kampanya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (internet hızının düşük olması, bağlantının kopması vb.) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluğu olmayacaktır.
 • İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları, kampanyaların içeriğinden, kampanyalara katılımdan dolaylı veya dolaysız biçimde yaşanabilecek hiçbir sorundan, maddi ve manevi zararlardan ötürü sorumluluk kabul etmez.
 • Katılımcının işbu kullanım koşullarını herhangi bir suretle ihlal etmesi ve bu sebeple İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortaklarının idari/cezai veya hukuki herhangi bir zarara uğraması halinde; İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları oluşan zararı ve/veya kendisine iletilen talep/ödemeleri katılımcıya rücu etme hakkını saklı tutar.
 • İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları; kampanya katılımları esnasında bilgisayar teknolojilerini kötü niyetle kullanılan kişileri tespit etmesi durumunda, bu kişilerin uygulama kayıtlarını hiçbir uyarıda bulunmaksızın sistemden silebilir ve https://bihaftasonumvar.com/ mikro sitesine ulaşımları engellenebilir.
 • Katılımcıların gerçek ve şartlarda belirtilen yaşta olduğunun tespit edilebilmesi için, İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş yetkilileri ve iş ortakları tarafından katılımcıların T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi istenebilir. Bu bilgilerin talep edilen sürede ulaştırılmaması durumunda, katılımcı ödül kazanma hakkını kaybeder.
 • Katılımcılar, ilgili kampanyaların tüm şartlarını sağlamak koşuluyla, aynı anda birden fazla kampanyaya katılım sağlayabilirler.
 • Kampanyalar ile ilgili detaylı bilgileri https://bihaftasonumvar.com adresinden temin edebilirsiniz.