Gökhan Türkmen ile Sealife Röportajı

Şarkıcı ve prodüktör olarak tanıdığımız Gökhan Türkmen çevre sorunlarıyla da oldukça ilgili. Hatta bu konuda birkaç bestesi de bulunan Türkmen’i esas endişelendiren ise teknolojinin bir yansıması olan insan ilişkilerindeki kopukluk.


‘’ Yüz yüze iletişimden uzaklaşıyoruz.’’


Kısa bir süre önce son stüdyo albümünüz Sessiz yayımlandı. Bize biraz yeni albümünüzden bahsedebilir misiniz?Beşinci solo albümüm ve en önemli çalışmalarımdan biri olduğunu düşünüyorum. Zira kendi şirketimizden, yani GTR Müzik’ten çıkan ilk albüm olma özelliğini taşıyor. 14 şarkı var albümde. Caner Anar, Aytaç Özgümüş, Atıl Aksoy ve Ahmet Faik Dökmeci albümün aranjörleri. Çalan müzisyenler de her zaman olduğu gibi yine GTBand’den Ural Sönmez, Tunç Çakır, Bora Çifterler ve Serkan Çiftçi. Kayıtları ve mikslerini Emre Nişancı ve Barış Büyük yaptı. Mastering’ler ise Norveç’te yapıldı. Şarkılar daha öncekilere kıyasla daha mid tempo, ayrıca albümün de daha pozitif olduğunu düşünüyorum. Kapağından içeriğine kadar çok mesai harcandı. Tasarımı Cihan Erel’e, fotoğrafları Metin Kahraman’a, styling’iyse Emre Erdemoğlu’na emanet ettik.GTR Müzik ve Deney Evi stüdyosunun birleşme öyküsünü sizden dinleyebilir miyiz?GTR benim hayalimdeki bir işti aslında. Şarkıcı olmadan önce hep iyi bir prodüktör olmak istiyordum. Birilerine yol gösteriyor olmak, fikir vermek beni heyecanlandırıyordu ve bunu yapabilmek için iyi bir ekibe, güvendiğim insanlara ihtiyacım vardı tabii ki. Sevgili eşim Sinem ve çok yakın dostum, kardeşim Fatih Tansarıkaya ile bunu gerçekleştirebileceğimi gördüm ve hiç düşünmeden adımımızı atmış olduk piyasaya. Şu an 16 sanatçımız var ve hepsi birbirinden değerli. Deney Evi ise 17 yıldır hizmet veren profesyonel bir prodüksiyon stüdyosu. Biz de ‘Ara’ ve ‘Sessiz’ albümlerini burada kaydettik. Stüdyo kapanıyordu ve bunu kabul edemedik ekipçe. Burayı devraldık ve şimdi bütün işlerimizi burada yapacağız. Hem kendi sanatçılarımız için hem de tüm sanatçı dostlarımız için iyi bir yer olmasını sağlayacağız.


KAMPANYA KATILIM KOŞULLARI
 • https://bihaftasonumvar.com; İDO’nun gezi, kültür-sanat, yaşam içeriklerinin bulunduğu seyahat bloğu ve üçüncü parti iş birlikleri ile misafirlerine kampanyalar aracılığıyla fayda sağlamak amacıyla oluşturduğu micro sitesidir.
 • https://bihaftasonumvar.com da yayınlanan kampanyalar; kampanya katılım formunda yer alan “Bilet No/Kupon No, Ad, Soyad, Cep Telefonu Numarası ve E-posta Adresi” alanlarının doldurup “ Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası”, “Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası”, "Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni" ile “Kampanya Katılım Koşulları” na onay vermiş misafirlerimize yöneliktir.
 • “Kampanya Katılım Formu”nu kaydeden katılımcılar, İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş tarafından https://bihaftasonumvar.com ve https://ido.com.tr/ de yayınlanan tüm diğer kampanya ve avantajlar hakkında haberdar olmak amacıyla İDO tarafından SMS ve/veya E-mail yoluyla iletişime geçilmesine dair izin vermiş sayılır. İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş; katılımcıların paylaştığı kişisel verileri; “ Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası”, “Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası” çerçevesinde, katılımcılara daha iyi hizmet, ürün ve seçim olanakları sunabilmek; İDO kampanyaları için rapor, analiz, doğrulama ve istatistiki bilgiler oluşturmak, işlemek ve gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bunları iş ortakları ile paylaşmak; veya İDO işbirliği yaptığı şirketler ve ortaklar ile sunulan promosyon, kampanya, tanıtım, pazarlama ve diğer fırsatlardan haberdar olmalarını sağlamak, bu doğrultuda İDO ya da iş ortakları tarafından E-posta ve/veya SMS ile iletişime geçmek amacıyla kullanılabilir. İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş; katılımcıların kişisel verilerini yukarıda belirtilen amaçlar için belirtilen usuller ile hizmet aldığı diğer şirketler ve/veya yasal zorunluluk halinde adli ve idari makamlar ile paylaşabilir.
 • Kampanyalar; Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir.
 • Stoklarla sınırlı kampanyadan faydalanabilmek için; katılımcıların, kampanya katılım formunda istenilen kendilerine ait bilgileri doğru ve güncel şekilde doldurmuş olmaları gerekir.
 • Her kampanyada belirtilen geçerlilik süresi sona erdikten sonra, kullanılmamış avantajlar geçersiz sayılacaktır.
 • “Kampanya Katılım Koşulları”nın https://bihaftasonumvar.com üzerinden düzenli olarak takip edilmesi, tamamen katılımcıların sorumluluğundadır.
 • Bir kampanya kapsamında kazanılan faydalar/avantajlar, diğer kampanyalar ile birleştirilemez, nakde çevrilemez ve bir başkasına devredilemez.
 • Kampanyalar; stoklarla sınırlıdır.
 • İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları; önceden herhangi bir bildirimde bulunmaksızın söz konusu kampanyayı durdurma, şartlarını ve geçerlilik süresini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları, bu kampanya katılım esnasında, katılımcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (internet hızının düşük olması, bağlantının kopması vb.) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluğu olmayacaktır.
 • İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları, kampanyaların içeriğinden, kampanyalara katılımdan dolaylı veya dolaysız biçimde yaşanabilecek hiçbir sorundan, maddi ve manevi zararlardan ötürü sorumluluk kabul etmez.
 • Katılımcının işbu kullanım koşullarını herhangi bir suretle ihlal etmesi ve bu sebeple İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortaklarının idari/cezai veya hukuki herhangi bir zarara uğraması halinde; İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları oluşan zararı ve/veya kendisine iletilen talep/ödemeleri katılımcıya rücu etme hakkını saklı tutar.
 • İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş ve iş ortakları; kampanya katılımları esnasında bilgisayar teknolojilerini kötü niyetle kullanılan kişileri tespit etmesi durumunda, bu kişilerin uygulama kayıtlarını hiçbir uyarıda bulunmaksızın sistemden silebilir ve https://bihaftasonumvar.com/ mikro sitesine ulaşımları engellenebilir.
 • Katılımcıların gerçek ve şartlarda belirtilen yaşta olduğunun tespit edilebilmesi için, İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. A.Ş yetkilileri ve iş ortakları tarafından katılımcıların T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi istenebilir. Bu bilgilerin talep edilen sürede ulaştırılmaması durumunda, katılımcı ödül kazanma hakkını kaybeder.
 • Katılımcılar, ilgili kampanyaların tüm şartlarını sağlamak koşuluyla, aynı anda birden fazla kampanyaya katılım sağlayabilirler.
 • Kampanyalar ile ilgili detaylı bilgileri https://bihaftasonumvar.com adresinden temin edebilirsiniz.